• 11 Feb 17

Bikeclinic Cup – 4.ročník

Tak jako čtyřleté dítě i Bikeclinic Cup v letošním roce bude zdokonalovat všechno to, co jsme se za první tři roky naučili. Naše hlavní myšlenka se ale nemění. 

AKTIVNÍ DEN PRO CELOU RODINU – tomu přizpůsobujeme výběr místa, tratí i doprovodného programu.

Bikeclinic Cup je tady pro děti od 1 do 16 let, kteří mají rádi kolo, chtějí si užít legraci, zasportovat si, potkat skvělé kamarády a jako třešinku na dortu získat krásnou medaili.

Za dobu Bikeclinic Cupu s námi startovalo už více než 6000 dětí a společně jsme prověřili kvalitu tratí, zázemí, ale i doprovodného programu, ale to by nebyl Bikeclinic Cup pokud bychom si v dalším roce nepřipravili opět několik novinek.

Všechno ale stojí na našich ověřených stálicích, takže se můžete těšit na:

  • Tratě přizpůsobené věku a schopnosti závodníků
  • Široké startovací a cílové prostory
  • Medaile pro každého účastníka
  • Bikeclinic Cup dres pro vítěze
  • Doprovodný program celý den
  • Zázemí pro všechny závodníky

Velice si vážíme všech našich partnerů, kteří nám umožňují dělat jediný výhradně dětský seriál. I díky nim jsme mohli v letošním roce připravit velice významnou novinku.

Horská cyklistika patří mezi profesionální sportu poměrně krátce. Počítat to můžeme asi od olympiády v Atlatně. Ale rychle si získala spoustu nadšenců a díky úspěchům českých i slovenských cyklistů roste v posledních letech zájem i u nás. Na jednu stranu by se řeklo, že to je super. Ale kde hledat trenéry a zázemí pro všechny ty děti. Nejde o to zkusit si udělat kroužek a jezdit, ale vést děti k lásce k pohybu, naučit se fair play, osvojit si co nejširší pohybový základy a to už vyžaduje nějaké zázemí a pro oddíly to není snadný úkol. Proto jsme velice rádi, že naši partneři vnímají tuto situaci stejně a podpořili nás a my letos můžeme odstartovat TÝMOVOU SOUTĚŽ. O co půjde. V rámci Bikeclinic Cupu mají týmy možnost registrovat své závodníky do týmové soutěže ( detaily naleznete v propozicích seriálu) a 7 nejlepších týmů získá finanční cenu, která by měla podpořit další rozvoj.

Druhou letošní novinkou je snížení počtu závodů v seriálu. Vycházíme z toho, že v průměru s námi startují děti mezi 5 až 6 závody v rámci seriálu, ale pro celkové pořadí se započítávalo 7 závodů. Rádi bychom dali šanci vícero závodníkům kvalifikovat se do celkového pořadí s maximem závodů a přitom nechceme vytvářet neúměrně velkou zátěž na celou rodinu v rámci objíždění velkého počtu závodů. Proto se letos můžete těšit na 6 závodů, s tím, že do celkového pořadí se bude započítávat 5.

Třetí významnou novinkou jsou samotná místa závodů. Již v minulém roce byla polovina závodů v lokalitě Praha a blízké okolí. 80% účastníků Bikeclinic Cupu jsou z Prahy a okolí a vaše reakce nás přesvědčila, abychom se pokusili najít lokality blíž vám všem, přitom ale zachovat zajímavé profily tratí a dostatek prostoru pro celé zázemí. A ono se to povedlo – letos se můžete těšit na ověřené lokace – Točná, Letňany  a Kouřim a nově jsme přidali Hostivař a Úvaly.

Těšíme se na všechny závodníky z minulých let, ale také na nováčky, kteří si budou chtít náš seriál vyzkoušet.