• 10 Apr 17

Nejlepší tým Bikeclinic Cupu 2017

Letos poprvé se v rámci Bikeclinic Cupu bude udělovat titul Best Team Bikeclinic 2017. Nepromeškejte svou příležitost a zapojte se také. 

Za pár dnů startuje už čtvrtý ročník seriálu závodů Bikeclinic Cup, jehož hlavním cílem je přivést co nejvíc dětí ke sportu, konkrétně cyklistice. Postupem času se stále více zapojují do závodů děti, kteří reprezentují nějaký cyklistický oddíl. Ostatně i my vnímáme v rámci našeho oddílu Bikeclinic Junior Team stále narůstající zájem. O to větší nároky však na nás tento trend klade. Předpokládá to nejen dostatek kvalitních trenérů, ale i rozsáhlé zázemí. S narůstajícím počtem členů je stále složitější zorganizovat soustředění, či připravit tréninkový program, který by rozvíjel všechny výkonnostní skupiny. Je přirozené, že všechny tyto aspekty jsou do značné míry provázané s financemi. Jsme proto velice hrdí, že partneři, kteří nás dlouhodobě podporují, tuto situaci vidí podobně jako my a umožnili nám vyhlásit v rámci týmové soutěže finanční odměnu pro pět nejlepších týmů.

Soutěž Nejlepší tým je vypsána v kategoriích Z3 – S2 (tedy roky narození 2008 a starší). Podmínkou je účast minimálně sedmi členů přihlášeného týmu v daný závodní den ve zmíněných kategoriích. Do týmové soutěže je možné přihlásit se v den prvního závodu a uhrazením startovného 200 Kč na místě.

Body do týmové soutěže získává sedm nejlepších závodníků soutěžícího týmu v daném závodním dni (v kategoriích Z3 – S2). Seriál obsahuje šest závodů, přičemž do týmové soutěže se započítává pět nejlepších. Při rovnosti bodů rozhoduje o celkovém pořadí v týmové soutěži počet vyšších umístění ve finálovém závodě. V případě, že stejného počtu bodů dosáhnou dva týmy, dojde ke sloučení pořadí a sloučená cena bude rozdělena oběma týmům.

A na co se můžete těšit? Dohromady je připraveno 150 000 Kč, které v rámci soutěže rozdělíme mezi vítězné týmy:

  • Pro první místo je určena výhra 50 000 Kč.
  • Tým na druhém místě dostane 40 000 Kč.
  • Výhra pro třetí místo činí 30 000 Kč.
  • Čtvrté místo bude odměněné 20 000 Kč.
  • A tým na pátém místě potom získá 10 000 Kč.

Ačkoli je letošní cyklistický kalendář opět hodně nabitý, termíny našich závodů jsme plánovali tak, aby se nekřížily s významnými závody, jako je Český pohár nebo Pražský pohár.

První body se budou rozdělovat už 29. dubna. Věříme, že se společně uvidíme na startu. Těšíme se na vás.