• 21 Apr 17

BIKECLINIC CUP STARTUJE prvním závodem DKNV Day

V sobotu 29.4. 2017 už po páté budou na letišti Točná vládnout kola. 

Každá kategorie se může těšit na zajímavé tratě. Mapy a počty okruhů už najdete na našem webu.

Můžete se těšit na první sadu medailí a pohárů, které pro letošní rok mají zase svůj unikátní design. Každý závod bude mít své označení. Platí, že medaili získává každý závodník. Tak neváhej a přijeď si pro první sadu do své kolekce 2017.

Společně s naším partnerem ALD jsme letos připravili opět výtvarný stan. Zapojte se do soutěže o ceny od společnosti ALD a navrhněte originální desing loga ALD.

Bohatý doprovodný program je připraven - bude nový skákací hrad. Hrací zóna bude také plně vybavena a v neposlední řadě budete mít k dispozici všechny hrací prvky hřiště Točná.

ParkysA myslíme také na vaše žaludky. Letos se můžete těšit na nového partnera občerstvení - společnost Parkys. Menu bude opravdu bohaté. Můžete se těšit na vývar, těstoviny, rizoto, ale také gulášek a minutky z grilu. Celé menu najdete na našich webových stránkách.

Počasí je zatím opravdu hodně aprílové, ale nemusíte se bát. Zázemí bude postavené a při nepřízni počasí se bude kam schovat.

Rádi bychom připomněli všem, že registrace se zavírá 20 minut před startem dané kategorie. Prosíme všechny o včasný příchod, tak abychom zajistili hladký průběh celého dne.

 

Všechno ale stojí na našich ověřených stálicích, takže se můžete těšit na:
  • Tratě přizpůsobené věku a schopnosti závodníků
  • Široké startovací a cílové prostory
  • Medaile pro každého účastníka
  • Bikeclinic Cup dres pro vítěze
  • Doprovodný program celý den
  • Zázemí pro všechny závodníky

Rádi bychom vám nakonec připomněli několik doplnění v propozicích pro letošní rok...

  1. Prezentace končí 30 minut před startem každého závodu. Každý závodník obdrží startovní číslo na celý seriál v místě prezentace závodu. Pokud závodník zapomene či ztratí své startovní číslo, musí toto nahlásit u prezentace, kde mu bude vydáno nové číslo. Manipulační poplatek za vydání nového čísla je 50,- Kč.
  2. Do startovního prostoru mají přístup pouze závodníci. Organizace startu: organizátor 5 minut před startem dané kategorie vyvolává prvních 7 závodníků v každé kategorii (chlapci, děvčata) podle průběžného pořadí, ti mají možnost výběru startovací pozice. Ostatní se následně přidají na start. Pokud závodník potřebuje dopomoc rodiče při startu, startuje zezadu, tak aby neohrozil ostatní závodníky. Pro kategorie bobíci a odrážedla je vstup rodičů do prostoru startu povolen. V rámci každé kategorie se jedou 2 stejné závody s výjimkou závodu rodičů, který je jen jeden.
  3. Závod se jede na uzavřené trati. Závodníci jsou povinni dbát pokynů pořadatelů. Pořadatel neručí za škody vzniklé závodníkovi. Závod se jede za každého počasí. Každý startuje na vlastní nebezpečí. Děti startují se souhlasem zákonného zástupce a za jeho doprovodu. Cyklistická helma je povinná! Případné protesty řeší na místě pořadatel závodu, nicméně jde v prvé řadě o zábavu pro děti. Rodičům je zakázán vstup na trať v průběhu závodu, případnou pomoc závodníkům zajišťuje pořadatel. Za pomoc v průběhu závodu, předčasný start, případně jiný prohřešek proti pravidlům může pořadatel udělit časovou penalizaci ve výši 30 vteřin. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě potřeby upravit program závodního dne, zejména pak dle počtu dětí v jednotlivých kategoriích rozdělit, případně spojit starty některých kategorií. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě nutnosti změnit termín a/nebo místo závodu.